Gry dla całej rodziny – Monopoly plansza

monopoly

Znalezienie idealnego prezentu dla dziewczyny może być trudne. Jest tak wiele rzeczy do rozważenia: jej zainteresowania, jej styl życia i jej osobowość. Ale nie martw się, jesteśmy tutaj, aby pomóc! Przyjrzymy się kilku różnym typom dziewczyn i tym, co mogą pokochać jako prezenty. Stamtąd będziesz mieć kilka pomysłów na początek przy zakupie kolejnego prezentu! Rozwiązania takie jak monopoly plansza są znane i uwielbiane przez pokolenia. Jeśli tylko dziecko nie ma w swojej kolekcji tej planszówki, to z pewnością jej zakup na prezent, ucieszy pociechy, ale również nastolatków i dorosłe osoby. 

Monopoly plansza – jak powstała ta kultowa gra?

Monopoly to gra planszowa wymyślona na początku XX wieku przez Elizabeth Magie. Celem gry jest wykupienie wszystkich nieruchomości na planszy, a następnie pobieranie czynszu od innych graczy, którzy na nich wylądują. Pierwsza wersja gry Monopoly plansza nosiła nazwę „The Landlord’s Game” i została zaprojektowana jako sposób na zilustrowanie tego, jak niesprawiedliwi i chciwi właściciele mogą być. Oryginalna wersja miała tylko jeden zestaw zasad, ale z biegiem czasu stworzono wiele różnych wersji z dodanymi różnymi zasadami domowymi, aby rozgrywka była trudniejsza lub bardziej rozrywkowa dla graczy. Monopoly to gra planszowa, w której gracze mają kupować i sprzedawać nieruchomości, tworzyć monopole i pobierać czynsze od innych graczy. Gra polega na kupowaniu i handlu nieruchomościami, które są reprezentowane przez kwadratowe pola na planszy. Celem gry jest doprowadzenie do bankructwa przeciwników poprzez zmuszenie ich do sprzedaży całej swojej własności. Gracz z największą ilością pieniędzy na koniec gry wygrywa.

Czy dzieci wciąż kochają planszówki? 

Bez cienia wątpliwości gry planszowe, takie właśnie jak Monopoly, to wciąż idealny wybór dla dzieci, aby kupić im je na prezent. Wciąż w gry planszowe grają dzieci, nastolatkowie oraz całe rodziny, bez względu na pokolenie, wiek, czy płeć. Można śmiało powiedzieć, że ta kultowa gra, łączy pokolenia i wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością.